

Nezināmais bieži vien tiek pārprasts. Un pastāv daudz nepareizu priekšstatu par to, kas ir zemgrīdas apsilde un kā tā darbojas. Ir laiks atspēkot šos pieņēmumus vienreiz un uz visiem laikiem. Mēs jums parādīsim, kā darbojas šī ilgtspējīgā un izmaksu ziņā efektīvā sistēma un kāpēc tā būtu lieliska izvēle jūsu mājām.
Zemgrīdas apsildes veidi
Pirms iedziļināmies mītos, apskatīsim dažādos zemgrīdas apsildes veidus.
Šobrīd pastāv divu veidu zemgrīdas apsildes sistēmas: elektriskās sistēmas un hidrauliskās sistēmas, kas darbojas ar karstu ūdeni. Ir pieejamas arī divu veidu hidrauliskās sistēmas - sausā sistēma un mitrā sistēma, kuru galvenā atšķirība ir cauruļu uzstādīšanas veids.
Ūdens sistēmās caurules atrodas grīdā zem klona, bet sausajās sistēmās - grīdas dēļos, kur tās darbojas kā siltuma vadītājs. Hidrauliskās sistēmas “mitrā” versija prasti ir sastopama jaunbūvēs, taču sausā versija un elektriskās sistēmas ir labāk piemērotas renovācijai.
Tagad, kad nedaudz zināt par zemgrīdas apsildes tehnisko pusi, ir pienācis laiks aplūkot ar to saistītos nepareizos priekšstatus.

1. mīts: zemgrīdas apsilde ir daudz dārgāka par radiatoriem
Ir taisnība, ka zemgrīdas apsildes ierīkošana ir par 30% dārgāka par tradicionālo radiatoru ierīkošanu. Taču zemgrīdas apsilde ir ieguldījums, kas ilgtermiņā atmaksājas. Tā kā sistēmai ir augstāka energoefektivitāte un tā prasa mazāku apkopi, lietotāji pamanīs, ka viņu enerģijas patēriņa rēķini un kopējās sistēmas izmaksas ir daudz zemākas nekā tradicionālo radiatoru gadījumā.
2. mīts: māja ar zemgrīdas apsildi nekad neiesilst
Lai gan ir taisnība, ka zemgrīdas apsilde nenodrošina tik daudz siltuma, cik parastais radiators, tā rada pietiekami daudz siltuma ērtai videi. Sistēma vienmērīgi sadala siltumu pa visu grīdas virsmu, tāpēc telpas temperatūra var sasniegt līdz pat 25°C. Māju īpašnieki var pat iestatīt termostatu par pāris grādiem zemāk un būt droši, ka nezaudēs siltumu.


3. mīts: zemgrīdas apsilde tehniski ir elektriskā apkure
Protams, elektriskā grīdas apsilde darbojas ar elektrību, bet hidrauliskā sistēma darbojas ar karsta ūdens un centrālās apkures palīdzību. Vēl pastāv iespēja zemgrīdas sistēmu savienot ar siltumsūkni. Lai gan siltumsūknim ir nepieciešams nedaudz elektrības, tas darbojas arī ar atjaunojamo enerģiju. Tā kā zemgrīdas apsilde darbojas nemainīgi zemā temperatūrā, siltumsūkņa pievienošana savai sistēmai ir ideāla izvēle.
4. mīts: lai ar zemgrīdas apsildes palīdzību uzsildītu māju, ir nepieciešams ilgāks laiks, tāpēc temperatūra nekad nesaglabājas nemainīga
Lai gan elektriskā grīdas apsilde darbojas gandrīz tikpat ātri, cik radiatori, hidrauliskās sistēmas reaģē nedaudz lēnāk. Taču tas nenozīmē, ka jums jāpacieš aukstas temperatūras. Ir svarīgi redzēt, kā jūs varat iestatīt sistēmu, lai tā vislabāk atbilstu jūsu dzīvesveidam un uzturētu patīkamu temperatūru iekštelpās. Piemēram, ja jums ir hidrauliskā sistēma, jūs varat mainīt iestatījumus tā, lai nakts laikā istabas temperatūra pazeminātos tikai par trīs grādiem.


5. mīts: zemgrīdas apsilde tiek uzstādīta tikai grīdā
Tas jūs var nedaudz pārsteigt, taču zemgrīdas apsildi var uzstādīt arī citās vietās. Jūs varat to arī uzstādīt arī sienās vai griestos, lai telpas uzsiltu vēl ātrāk. Zemgrīdas apsilde kopumā neaizņem papildu vietu, tāpēc to var ideāli integrēt jebkurā modernā interjerā.
6. mīts: zemgrīdas apsildes dēļ pampst kājas
Zemgrīdas apsildes aizsākumos istabas temperatūra varēja pārsniegt 35°C, un šādā gadījumā kājas varēja uzpampt. Taču ar modernajām sistēmām šādas situācijas vairs neatgadās, it īpaši tad, ja māja ir labi izolēta. Patiesībā zemgrīdas apsildes kombinēšana ar siltumsūkni ļauj sistēmai nodrošināt dzesēšanu, kas karstajos vasaras mēnešos ir ieguvums.


7. mīts: zemgrīdas apsilde ir neveselīga
Zemgrīdas apsilde novērš putekļu daļiņu cirkulāciju, kas var izraisīt alerģijas vai slimības. Māju īpašnieki var arī izmantot priekšrocības, ko sniedz labāks gaisa mitrums un veselīgāka vide bez putekļu ērcītēm un pelējuma, kas ir īpaši noderīgi cilvēkiem, kuriem ir alerģijas vai elpošanas orgānu problēmas.
8. mīts: jūs nevarat apvienot zemgrīdas apsildi ar parketu
Jūs varat viegli apvienot zemgrīdas apsildi un parketu, ja vien ņemat vērā dažus faktorus. Ja jūsu grīdu sedz stabilas, mitrumizturīgas koksnes vai vairākslāņu koksnes dēļ, kas nav platāki par 15 cm, nevajadzētu rasties problēmai.
