Skip to main content

Kā labāka gaisa kvalitāte veicina produktīvāku darbu un labāku veselību?

Kopš globālās pandēmijas sākuma visā pasaulē ir būtiski mainījušies darba paradumi. Daudzi profesionāļi strādā no mājām, un, ja viņi strādā kopīgā darba vietā, viņi vairāk uzmanības velta higiēnai un ventilācijai. Nākotnē iekštelpu gaisa kvalitāte kļūs par noteicošu faktoru darbinieku labklājības nodrošināšanā. Taču, kā mēs varam radīt veselīgu klimatu darbavietā, un kādi ir efektīvākie veidi, kā to panākt?

Jaunā norma

Pēc pandēmijas sākuma vairums uzņēmumu ieviesa izmaiņas, kas skāra darba vietu atrašanās vietas un darba paradumus. Vairāk cilvēku sāka strādāt no mājām un dažreiz no kopdarba vietām, pievēršot daudz lielāku uzmanību ar Covid saistītiem ieradumiem, piemēram, roku higiēnai un ventilācijai. Tā rezultātā biroja telpās visā pasaulē ienāk CO2 sensori, un mūsdienu biroju ēkas aizvien biežāk tiek aprīkotas ar modernākajām ventilācijas sistēmām. Un tas ir pareizi, jo iekštelpu gaisa kvalitāte var būtiski ietekmēt darbinieku sniegumu un labklājību.

Kāpēc iekštelpu gaisa kvalitāte ir svarīga?

Iekštelpu gaisa kvalitāte, ko bieži apzīmē ar akronīmu IGK, ir ēkā esošā gaisa, ko ikdienā ieelpo cilvēki, kas tajā uzturas, un apmeklētāji, kvalitāte. Kaut arī valda uzskats, ka iekštelpu gaiss ir tīrāks un veselīgāks par āra gaisu, tas neatbilst patiesībai. Pētījumi liecina, kas daudzos gadījumos neapstrādāts iekštelpu gaiss ir no divām līdz piecām reizēm piesārņotāks par āra gaisu tādu piesārņotāju kā, piemēram, ziedputekšņu un baktēriju dēļ. Tas var izraisīt tādas slimības kā gripa un elpceļu infekcijas un kopā ar augstu CO2 līmeni, kas rodas nepietiekamas ventilācijas dēļ, var izraisīt galvassāpes, koncentrēšanās problēmas, darba snieguma pasliktināšanos un sliktāku veselību kopumā.

Par laimi, izmantojot pareizās sistēmas, gaisa piesārņotājus, piemēram, ziedputekšņus, baktērijas un vīrusus, var izfiltrēt no gaisa, lai radītu veselīgu iekštelpu vidi visiem.

Kā uzlabot gaisa kvalitāti?

Mūsdienās mājas un ēkas ir labāk izolētas nekā jebkad agrāk. Tā ir laba ziņa videi, bet tas nozīmē arī to, ka pēc tam, kad neveselīgās gaisa daļiņas, piesārņotāji un ziedputekšņi ir nonākuši darba vidē, no tām ir grūtāk atbrīvoties nekā iepriekš. Risinājums — ventilācija, filtrēšana un, vissvarīgākais, gaisa attīrīšana.

VENTILĀCIJA >> FILTRĒŠANA >> GAISA ATTĪRĪŠANA

Ventilācijai ir būtiska loma gaisa piesārņotāju atšķaidīšanā un likvidēšanā. Piemēram, logu atvēršana var palīdzēt līdzsvarot CO2 un piesārņojuma līmeni, un ir pierādīts, ka labi uzturētas ventilācijas sistēmas, kas nodrošina pietiekamu gaisa apmaiņu, efektīvi aizsargā cilvēkus no piesārņotājiem lielās biroju ēkās. Vēl labākai aizsardzībai gaisa kondicionēšanas un ventilācijas sistēmas var aprīkot ar augsti efektīviem gaisa filtriem, kas spēj uztvert vairumu gaisā esošo daļiņu un samazināt baktēriju un vīrusu koncentrāciju gaisā, tādējādi ierobežojot to izplatīšanos pa gaisu. Tomēr, kaut arī filtrēšanas sistēmas uztver vīrusus, baktērijas un sēnīšu organismus, tās nespēj šos piesārņotājus inaktivizēt, tāpēc tie saglabā spēju vairoties un potenciāli izraisīt slimības. Šā iemesla dēļ gaisa attīrīšana ir nākamais svarīgais solis, kas jāsper darba devējiem, kuri vēlas aktīvi likvidēt piesārņotājus un būtiski uzlabot gaisa kvalitāti savās biroju ēkās.

Daikin — jūsu gaisa attīrīšanas partneris

Savu pirmo gaisa attīrītāju Daikin radīja 1975. gadā. Kā gaisa kvalitātes nodrošināšanas speciālisti mēs uzskatām par savu misiju radīt novatoriskus risinājumus, kas tiešām efektīvi palīdz cīnīties ar gaisa piesārņojumu, tostarp ar ziedputekšņiem un vīrusiem. Pētījumi ir pierādījuši, ka mūsu gaisa attīrītāji tikai 2,5 minūšu laikā likvidē vairāk nekā 99,98 % cilvēka koronavīrusa (HCoV-229E) un 99,93 % vīrusa, kas izraisa parasto gripu (H1N1). *

Laikā, kad uzņēmumi visā pasaulē gatavojas atgriezties birojos, Daikin gaisa attīrītāji var palīdzēt radīt apstākļus, kas padarīs šo atgriešanos drošāku. Mūsu apņemšanās rūpēties par veselīgu iekštelpu vidi — pat pirms globālās pandēmijas — ir ļāvusi radīt plašu gaisa filtrēšanas un attīrīšanas izstrādājumu portfeli, kas tiešā veidā mazina elpceļu vīrusu izplatīšanās risku. Mēs izmantojam šīs tehnoloģijas mūsu gaisa kondicionēšanas, apsildes un ventilācijas risinājumos — gan mazām, gan lielā ēkām —, kā arī kompaktos tūlītējai lietošanai gatavos gaisa attīrītājos ātrai un elastīgai attīrīšanai. Tas ļauj mums piedāvāt piemērotu risinājumu katram ēku veidam, lai palīdzētu padarīt darba vidi katrā birojā svaigāku, veselīgāku un komfortablāku.

*Daikin gaisa attīrītāji attīra gaisu, gaisam cirkulējot tajos un plūstot cauri daudziem filtriem un attīrīšanas tehnoloģijām: augsti efektīvs elektrostatiskais HEPA filtrs uztver vīrusus un piesārņotājus, kas pēc tam tiek apstaroti, izmantojot mūsu patentēto Flash Streamer tehnoloģiju, kas dezinficē gaisu un likvidē vīrusus un baktērijas.

Iepazīstieties ar mūsu gaisa attīrītāju klāstu

Ir laiks svaigākai, veselīgākai un komfortablākai biroja videi. Kad vēl, ja ne tagad! Iepazīstieties ar mūsu gaisa attīrītāju klāstu, kas palīdzēs jums nodrošināt veselīgu iekštelpu klimatu.

Saistītie raksti

Atrodiet vairāk informācijas

Vai jums vajadzīga palīdzība?

Atrodiet vairāk informācijas

Vai jums vajadzīga palīdzība?

Atrodiet vairāk informācijas

Vai jums vajadzīga palīdzība?

Vai jums vajadzīga palīdzība?