Skip to main content

Institut Pasteur de Lille novērtēja Daikin gaisa attīrītāju efektivitāti cīņā pret elpceļu vīrusiem.

07.07.2021.

Brisele, 2021. gada 7. jūlijs Slavenais Francijas laboratorijas institūts Pasteur de Lille no saviem testiem secina, ka Daikin gaisa attīrītāji 2,5 minūtēs likvidē vairāk nekā 99,98% cilvēka koronavīrusa HCoV-229E *.

  • Saskaņā ar Institut Pasteur de Lille laboratorijās veikto testu rezultātiem, Daikin gaisa attīrītāji 2,5 minūšu laikā likvidē vairāk nekā 99,98 % cilvēka koronavīrusa HCoV-229E. Šis vīruss pieder tai pašai dzimtai kā SARS-CoV-2 — koronavīruss, kas izraisīja COVID-19 pandēmiju.
  • Pierādījās arī, ka šīs iekārtas 2,5 minūtēs neitralizē 99,93 % vīrusa H1N1. H1N1 ir vīruss, kas izraisa parasto gripu.
  • Tas nozīmē, ka Daikin gaisa attīrītāji ir izmantojami kā papildu līdzeklis cīņā pret elpceļu slimībām. Kompaktais tūlītējai lietošanai gatavais gaisa attīrītājs var ievērojami samazināt elpceļu vīrusu izplatīšanās risku.
  • Šī atziņa ir būtisks sasniegums Daikin plānā kļūt par svarīgu spēlētāju Eiropas, Vidējo Austrumu un Āfrikas gaisa attīrīšanas aprīkojuma tirgū.

Pārbaudīta efektivitāte cīņā pret koronavīrusu

Kā gaisa kvalitātes uzlabošanas speciālisti Daikin, kas pārdod gaisa attīrītājus jau 45 gadus, uzskata par savu misiju radīt novatoriskus risinājumus. Mūsu gaisa attīrītāji un patentētās gaisa attīrīšanas tehnoloģijas, kas tiek izmantotas citās Daikin iekārtās, jau sen ir pierādījuši savu efektivitāti pret gaisa piesārņojumu, kā arī sezonālajiem putekšņiem un vīrusiem.

Lai apstiprinātu mūsu tehnoloģiju efektivitāti, Daikin Europe N.V. uzticēja Francijas laboratorijai Institut Pasteur de Lille veikt tā gaisa attīrīšanas iekārtu klāsta testēšanu. Tagad ir oficiāli pierādīts, ka Daikin modeļi 2,5 minūšu laikā likvidē vairāk nekā 99,98 % cilvēka koronavīrusa HCoV-229E. Tas ir ievērojams sasniegums.

Institut Pasteur de Lille testos izmantoja vīrusu HCoV-229E — koronavīrusu, kas ir ļoti radniecīgs SARS-CoV-2. Pats vīruss SARS-CoV-2 netika izmantots drošības apsvērumu dēļ. Fakts, ka abi vīrusi pieder vienai un tai pašai dzimtai, pārliecinoši parāda, ka Daikin gaisa attīrītāji ir efektīvs ierocis vīrusa izplatīšanās riska mazināšanā un tādējādi arī cīņā ar COVID-19 pandēmiju kopumā.

Daikin gaisa attīrītāju efektivitāte ir panākta, pateicoties augsti efektīvu HEPA filtru kombinācijai, kas uztver vīrusus, un to tālākai intensīvai apstarošanai, izmantojot Daikin patentēto Flash Streamer tehnoloģiju, kas vīrusu likvidē.

Institūts testēja arī gaisa attīrītāju efektivitāti pret H1N1 — vīrusu, kas izraisa sezonālo gripu. Pētījumā, kas tika veikts tādos pašos testēšanas apstākļos, Institut Pasteur de Lille secināja, ka Daikin gaisa attīrītāji 2,5 minūtēs likvidē vairāk nekā 99,93 % vīrusa H1N1. Tas parāda, ka šīs iekārtas ir ļoti efektīvas arī cīņā pret gripu.

Gaisa attīrīšana un ventilācija ir būtiski svarīga, lai nodrošinātu veselīgu iekštelpu vidi

Daikin gaisa attīrītāji attīra gaisu, gaisam cirkulējot tajos un plūstot cauri daudziem filtriem un attīrīšanas tehnoloģijām. Parasti šīs iekārtas izmanto dzīvojamās ēkās, nelielos birojos, mazumtirdzniecības veikalos, skolu mācību telpās, medicīnas iestāžu uzgaidāmajās telpās un ārstu kabinetos. Daikin gaisa attīrītāju gaisa caurplūdums ir aptuveni 330 m³/st. Tas nozīmē, ka gaisa daudzums, kas ietilpst vidēja lieluma istabā, stundas laikā izplūst caur iekārtu vairākas reizes.

Olivjē Luminati (
<i>Olivier Luminati</i>), ventilācijas un gaisa attīrīšanas projektu vadītājs

Olivjē Luminati (Olivier Luminati), ventilācijas un gaisa attīrīšanas projektu vadītājs, kurš strādāja ciešā sadarbībā ar Institut Pasteur de Lille on Daikin testēšanas projekta ietvaros, sacīja: „Testu rezultāti ir lieliska ziņa sabiedrībai. Tieši tagad, kad visi gatavojas atgriezties savos birojos un normālā dzīvē, mēs varam radīt apstākļus, lai šī atgriešanās būtu drošāka. Daikin apņemšanās strādāt, lai veicinātu veselīgu iekštelpu, vidi ir ļāvusi radīt plašu gaisa filtrēšanas un attīrīšanas izstrādājumu klāstu. Mēs izmantojam šīs tehnoloģijas mūsu gaisa kondicionēšanas, apsildes un ventilācijas risinājumos, kas paredzēti izmantošanai gan mazās, gan lielās ēkās. Mēs būtībā varam palīdzēt rast pareizo risinājumu ikvienam, kam nepieciešams tīrs un svaigs iekštelpu gaiss.”

Entonijs Dimou (
<i>Anthony Dimou</i>), ģenerāldirektors

Iekštelpu gaisa kvalitāte lielā mērā ietekmē cilvēku labsajūtu un darbspējas. Gaisa kvalitāti ietekmē daudzi faktori, piemēram, PM2,5 daļiņas, alergēni, gaisa mitrums un tā tālāk. Daikin pieņēma šo izaicinājumu jau sen un radīja savu pirmo gaisa attīrītāju Japānā 1975. gadā. Entonijs Dimou (Anthony Dimou), Daikin gaisa attīrīšanas izstrādājumu nodaļas ģenerāldirektors EMEA valstīs: „Institut Pasteur de Lille testos iegūtie rezultāti ir liels izrāviens gan mums, gan sabiedrībai. Es esmu pārliecināts, ka Daikin var kļūt par parauguzņēmumu gaisa kvalitātes pārvaldības aprīkojuma tirgū EMEA reģionā.”

* Detalizēti testu rezultāti katram Daikin gaisa attīrītāju veidam:

Daikin iekārta MCK55WVM (komercnosaukums MCK55W), ko testēja Institut Pasteur de Lille, 2,5 minūtes darbojoties „turbo” ātrumā laboratorijas apstākļos (gaisnecaurlaidīga kamera ar iekšējo tilpumu 0,47 m3, kurā nenotiek gaisa apmaiņa), likvidē 99,996 % cilvēka koronavīrusa HCoV-229E. Cilvēka koronavīruss HCoV-229E atšķiras no vīrusa SARS-CoV-2, kas izraisīja COVID-19, taču pieder tai pašai koronavīrusu dzimtai.

Daikin iekārta MC55WVM (komercnosaukums MC55W/VB), ko testēja Institut Pasteur de Lille, 2,5 minūtes darbojoties „turbo” ātrumā laboratorijas apstākļos (gaisnecaurlaidīga kamera ar iekšējo tilpumu 1,4 m3, kurā nenotiek gaisa apmaiņa), likvidē 99,98 % cilvēka koronavīrusa HCoV-229E. Cilvēka koronavīruss HCoV-229E atšķiras no vīrusa SARS-CoV-2, kas izraisīja COVID-19, taču pieder tai pašai koronavīrusu dzimtai.

Daikin iekārta MCK55WVM (komercnosaukums MCK55W), ko testēja Institut Pasteur de Lille, 2,5 minūtes darbojoties „turbo” ātrumā laboratorijas apstākļos (gaisnecaurlaidīga kamera ar iekšējo tilpumu 0,47 m3, kurā nenotiek gaisa apmaiņa), likvidē 99,986 % A tipa gripas vīrusa H1N1.

Daikin iekārta MC55WVM (komercnosaukums MC55W/VB), ko testēja Institut Pasteur de Lille, 2,5 minūtes darbojoties „turbo” ātrumā laboratorijas apstākļos (gaisnecaurlaidīga kamera ar iekšējo tilpumu 0,47 m3, kurā nenotiek gaisa apmaiņa), likvidē 99,93 % A tipa gripas vīrusa H1N1.

Lai iegūtu plašāku informāciju, lūdzu, apmeklējiet:

Daikin inovācijas iekštelpu gaisa kvalitātes jomā:

https://www.daikin.eu/en_us/about/daikin-innovations/indoor-air-quality.html

Daikin gaisa attīrīšanas izstrādājumu lapa:

https://www.daikin.eu/en_us/solutions/for-your-home/air-purification.html

Informācija Daikin Flash Streamer tehnoloģiju:

https://www.daikin.eu/en_us/about/daikin-innovations/indoor-air-quality/for-your-home/daikin-streamer-research-institute/streamer-technology.html

Institut Pasteur de Lille tīmekļa vietne: www.pasteur-lille.fr

Papildinformācija

Par Daikin

Mums rūp gaiss. Mēs liekam lietā mūsu daudzgadīgo pieredzi gaisa kondicionēšanas jomā un mūsu kaislību pret novatoriskām tehnoloģijām, lai padarītu gaisu mums visapkārt par labāko iespējamo gaisu. Un mēs gribam to darīt, rūpējoties par vidi un nākamajām paaudzēm. Daikin ir mērķis līdz 2050. gadam kļūt par pilnībā oglekļneitrālu uzņēmumu visās savās darbībās un attiecībā uz visiem izstrādājumiem un risinājumiem, ko tas pārdod. Tā ir Daikin misija.

Daikin Europe N.V.

Daikin Europe N.V. ir Daikin Industries Ltd. meitasuzņēmums un viens no Eiropas lielākajiem gaisa kondicionētāju, gaisa attīrītāju un saldēšanas iekārtu ražotājiem ar 24 filiālēm EMEA reģionā, kurās kopā tiek nodarbināti aptuveni 13 000 darbinieku. Tam ir 14 lielas ražotnes, kas atrodas Beļģijā, Čehijā, Vācijā, Itālijā, Spānijā, Turcijā, Austrijā un Apvienotajā Karalistē. Daikin Europe Group galvenā mītne atrodas Beļģijā ar birojiem Ostendē, Ģentē un Briselē. Uzņēmums tika dibināts 1973. gadā. Beļģijas teritorijā Daikin nodarbina 2171 darbinieku.

Siltumsūkņu tehnoloģiju tirgus līderis Eiropā

Ar vairāk nekā 90 gadu pieredzi apsildes un gaisa kondicionēšanas nozarē Daikin ir siltumsūkņu tehnoloģiju tirgus līderis. Uzņēmums ir labi pazīstams ar Daikin VRV iekārtām, kas paredzētas komerciāliem objektiem, un Daikin Altherma sēriju privātai apsildei. Vairāk nekā 85 % no Eiropas tirgum paredzētajām iekārtām tiek arī ražotas Eiropā.

Kompleksu HVAC un saldēšanas risinājumu izstrādātājs

Daikin plašais produktu sortiments ļauj piedāvāt individuāli pielāgotus risinājumus, lai apmierinātu visas klienta vajadzības, kas saistītas ar apsildi, ventilāciju, gaisa kondicionēšanu, gaisa attīrīšanu un saldēšanu. Pēdējo gadu laikā Daikin ir papildinājis savu produktu sortimentu un ievērojami paplašinājis savu klātbūtni Eiropas siltumsūkņu tehnoloģiju, kā arī komerciālā un rūpnieciskā saldēšanas aprīkojuma tirgū. 2016. gadā Daikin Europe N.V. iegādājās Itālijas rūpniecisko un transporta saldēšanas iekārtu ražotāju Zanotti S.p.A. 2018. gada februārī grupai pievienojās Tewis Smart Systems S.L. Tewis ir viens no Spānijas vadošajiem uzņēmumiem, kas piedāvā standartizētus un individuāli pielāgotus saldēšanas risinājumus, tostarp CO2 risinājumus. 2019. gadā Daikin Europe N.V. iegādājās Austrijas saldēšanas iekārtu ražotāju AHT.

Par Daikin Industries Ltd.

Daikin Industries Ltd., kas atrodas Osakā, Japānā, nodarbina aptuveni 80 000 cilvēku visā pasaulē un 2020. finanšu gadā (no 2020. gada aprīļa līdz 2021. gada martam) sasniedza 18,45 miljardu eiro pārdošanas apjomu. Uzņēmums ir siltumsūkņu un gaisa kondicionēšanas sistēmu, kā arī gaisa filtrēšanas aprīkojuma pasaules tirgus līderis. Daikin Industries Ltd. ir vienīgais gaisa kondicionēšanas iekārtu ražotājs pasaulē, kurš pats izstrādā un ražo visus svarīgākos komponentus, kas tiek izmantoti tā iekārtās, piemēram, aukstumaģentus, kompresorus un elektroniskās sastāvdaļas.

Vairāk informācijas atradīsiet www.daikin.eu un www.daikin.com.

Atrodiet vairāk informācijas

Vai jums vajadzīga palīdzība?

Atrodiet vairāk informācijas

Vai jums vajadzīga palīdzība?

Atrodiet vairāk informācijas

Vai jums vajadzīga palīdzība?

Vai jums vajadzīga palīdzība?