Skip to main content

Komanda, kas ir mūsu apkures produktu pamatā

Lai gan esam pazīstami kā globālie līderi gaisa kondicionēšanas jomā, pēdējos gados esam sevi pierādījuši kā novatoru apkures tirgū. Taču aiz katra mūsu radītā novatoriskā apkures risinājuma stāv talantīgs inženieris. Šajā sērijā mēs ielūkosimies aizkulisēs un dosim vārdu mūsu apkures sistēmu izstrādes komandai. Atklājiet viņu stāstus, uzziniet par viņu karjeru un to, kā viņu darbs palīdz mums veidot veselīgāku, ilgtspējīgāku un ērtāku pasauli.

bg-image

Iepazīstieties ar Rišī un Hāršu

Apkures sistēmu izstrādes inženieri EMEA Attīstības centrā

“No intensīvām ideju apmaiņas sesijām līdz skarbai mācību pieredzes gūšanai, lai beidzot sasniegtu atklāsmes mirkli. Mēs esam apmierināti ar sasniegto, kad esam izveidojuši ierīci, kas nodrošina dizaina, efektivitātes un veiktspējas līdzsvaru."

“Siltumsūkņiem ir jānodrošina kas vairāk par dizainu un estētiskumu.”

Rišī: “Es šobrīd strādāju pie siltumsūkņa, kas paredzēts Skandināvijas un Vācijas tirgiem un ko mēs dēvējam par “augstākās klases modeli”. Taču drīz vien es atskārtu, ka no mūsdienīga siltumsūkņa tiek sagaidīts kas vairāk par lielisku dizainu; tam jābūt energoefektīvam un jāatbilst augstākajiem kvalitātes un veiktspējas standartiem.”

“Mūsu komandas galvenais mērķis ir ieviest izcilu produktu ar izcilām funkcijām un nodrošināt klientiem absolūtu komfortu.”

“Lieli izaicinājumi sniedz jaunas iespējas.”

Hāršs: “Mans pirmais projekts bija jaunas paaudzes siltumsūkņu izstrāde, kas izmanto grunts siltumu. Ņemot vērā lielās tirgus cerības, mūsu komanda saskārās ar dažādām tehniskām problēmām, kas mums bija jāatrisina ļoti īsā laikā. Galu galā mēs radījām ierīci, kas ir ļoti efektīva visos aspektos un ar ko mēs visi varam lepoties.”

Rišī: “Projekta mērķa sasniegšana ir lielākais izaicinājums, ar ko saskaramies, taču tieši tas padara izstrādes procesu tik aizraujošu. Tas kļūst par piedzīvojumu: No intensīvām ideju apmaiņas sesijām līdz skarbai mācību pieredzes gūšanai, lai beidzot sasniegtu atklāsmes mirkli. Mēs esam apmierināti ar sasniegto, kad esam izveidojuši ierīci, kas nodrošina dizaina, efektivitātes un veiktspējas līdzsvaru.”

“Daudzveidīga komanda ar kopīgu mērķi”

Rišī: “Es priecājos, ka varu dalīties šajā īpašajā izstrādes pieredzē ar apbrīnojamu kolēģu komandu. Darbs ar tik daudzveidīgu komandu tevi padara atvērtāku jaunām idejām. EMEA Attīstības centra (EDC) pamatu veido atšķirīgie skatījumi, pieredzes un zināšanas.”

Pārcelšanās uz Beļģiju

Hāršs: “Es mācījos par mašīnbūves inženieri Indijā, bet pirms diviem gadiem pārcēlos uz Beļģiju. Daikin Europe ir mana pirmā darbavieta.”

Rišī: “Šis ir mans pirmais darbs. Savu karjeru es uzsāku kā praktikants Daikin India, kamēr ieguvu mašīnbūves inženiera grādu. Pēc prakses es pieteicos strādāt Daikin Europe, ieguvu amatu un pārcēlos uz Beļģiju. Mans ceļš no Daikin India uz Daikin Europe ir bijis absolūts sapņa piepildījums.”

Kas tālāk?

Hāršs: “Mani iecēla par cita projekta vadītāju. Lai gan guvu skarbu mācību pieredzi, man patīk, kādu daudzveidību šī loma ir ienesusi manā darbā.”

Rišī: “Izaugsme no praktikanta līdz starptautiskam darbiniekam man ir bijusi ievērojama mācību pieredze, un Daikin nostāja attiecībā uz apmācībām darba vietā ir kaut kas, ko ļoti novērtēju, jo tā man sniedz plašas iespējas un izaicinājumus. Tas kopumā ir bijis inovācijām, entuziasma un motivācijas pilns piedzīvojums.”

bg-image

Iepazīstieties ar Jorisu

Apkures sistēmu projektētājs EMEA Attīstības centrā

“Jau no mazotnes mani vienmēr interesēja mehānika. Maniem vecākiem piederēja garāžas serviss, un es vienmēr darbojos ar dzinējiem. Taču es aizrāvos arī ar dizainu. Es gribēju kaut ko tādu, kas apvienotu abas šīs intereses, tāpēc nolēmu iegūt grādu elektromehānikā.”

Pastāstiet mums par savu karjeru un to, kā nokļuvāt Daikin Europe

“Jau no mazotnes mani vienmēr interesēja mehānika. Maniem vecākiem piederēja garāžas serviss, un es vienmēr darbojos ar dzinējiem. Taču es aizrāvos arī ar dizainu. Es gribēju kaut ko tādu, kas apvienotu abas šīs intereses, tāpēc nolēmu iegūt grādu elektromehānikā. Es pievienojos Daikin Europe 1996. gadā; tas bija mans pirmais darbs, un es parakstīju līgumu tieši pirms izlaiduma. Savu karjeru es sāku gaisa kondicionēšanas un VRV iekārtu nodaļā, bet tad pārcēlos uz apkures nodaļu.“

Ko ietver tavs amats?

“Mans uzdevums ir koncentrēties uz ierīces strukturālo daļu, it īpaši tās apvalku. Es sadarbojos ar ārējiem partneriem, lai izveidotu reālo dizainu, un tālāk cenšos izdomāt, kā dizainu pielāgot ierīcei. Tad es strādāju ar komandu, lai testētu prototipu un pārbaudītu, vai korpuss palīdz ierīcei ievērot jaunākos trokšņa līmeņa noteikumus un Daikin augstas efektivitātes standartus.”

Pie kurām apsildes ierīcēm esi strādājis?

“Nesen strādāju pie ģeotermālā siltumsūkņa korpusa, bet tagad strādāju pie korpusa jaunam monoblokam.”

Kādi ir lielākie izaicinājumi, radot šīs iekārtas?

“Lielāko daļu dienas es pavadu skaņu telpā, testējot ierīces, lai pārliecinātos, ka tās atbilst jaunākajiem trokšņa līmeņa noteikumiem. Vienu no ierīcēm mēs ievietojām hermētiskā metāla kastē, kas savukārt tika ievietota korpusā. Tā bija pareiza rīcība, jo pēc vairākiem testiem mēs panācām, ka ierīce darbojas tik klusi, cik gribējām.”

Ar kuru projektu tu visvairāk lepojies?

“Es palīdzēju izveidot dizainu jaunajam Daikin Altherma 3 klāstam, kas galu galā ieguva divas ievērojamas dizaina balvas. Man galvenais ir dzirdēt atsauksmes no uzstādītājiem, un, cik esmu dzirdējis, viņi priecājas par Daikin Altherma 3. Šī ir lieliska ziņa, jo, ja viņiem patīk ar to strādāt, pastāv lielāka iespēja, ka viņi to ieteiks un pārdos.”

Kad nestrādāju, es...

skatos savas mīļākās futbola komandas (Club Brugge) spēles, darbojos dārzā vai pavadu laiku ar abām meitām.”

bg-image

Iepazīstieties ar Kobi

Apkures sistēmu izstrādes inženieris EMEA Attīstības centrā

“Es biju ieguvis maģistra grādu elektromehānikā un meklēju darbu, kas saistīts ar produktu izstrādi. Sākumā nodarbojos ar programmatūru testēšanu, bet tad pārgāju uz apkures risinājumu komandu, lai izstrādātu siltumsūkņus. Tagad es programmēju specifikācijas iekštelpu ierīcēm.“

Pastāstiet mums par savu karjeru un to, kā nokļuvāt Daikin Europe

“Mana karjera uzņēmumā Daikin Europe aizsākās pirms pieciem gadiem. Es biju ieguvis maģistra grādu elektromehānikā un meklēju darbu, kas saistīts ar produktu izstrādi. Sākumā nodarbojos ar programmatūru testēšanu, bet tad pārgāju uz apkures risinājumu komandu, lai izstrādātu siltumsūkņus. Tagad es programmēju specifikācijas iekštelpu ierīcēm. Nekad negaidīju, ka nonākšu tieši šādā amatā, taču man patīk būt šīs jomas ekspertam (un tas, ka arī mani kolēģi mani par tādu uzskata!).”

Ko ietver tavs amats?

“Mans galvenais uzdevums ir rakstīt programmatūru tādām iekštelpu ierīcēm kā gāzes iesmidzināšanas ierīce un EU HP. Mans uzdevums ir izveidot savienojumu starp iekštelpu ierīci un kontrolieri. Lai to izdarītu, es bieži sadarbojos ar mūsu filiāles biroju Gentē un programmatūras piegādātāju, lai paredzētu iespējamas problēmas un veiktu turpmākus testus. Es arī sadarbojos ar pārdošanas komandu, lai saņemtu reāllaika atsauksmes no klientiem un piemērotu attiecīgas izmaiņas mūsu programmatūrai.”

Pie kurām apsildes ierīcēm esi strādājis?

“Esmu strādājis pie Daikin Altherma, gāzes iesmidzināšanas ierīces un EU HP.”

Kādi ir lielākie izaicinājumi, radot šīs iekārtas?

“Galvenais izaicinājums ir pārliecināties, ka pirms produkta palaišanas tirgū mēs veicam pietiekami daudz testu, lai iepriekš atklātu jebkādas problēmas. Tādas atklājot, mums jāatrod veids, kā tās novērst programmatūrā vai specifikācijās.”

“Tas ir izaicinājums, ar ko saskārāmies, radot gāzes iesmidzināšanas ierīci. Pēc vairākiem testiem bija skaidrs, ka mums jāpielāgo visa programmatūra, jo tas bija pirmais modelis ar atdalītu hidro moduli. Tieši tāpēc testēšana ir tik nepieciešama: process nodrošina, ka mēs varam garantēt nevainojamu kontroliera un ierīces mijiedarbību.”

Ar kuru projektu tu visvairāk lepojies?

“Es visvairāk lepojos ar jauno Daikin Altherma un tā pilnīgi jauno kontrolieri. Šis Daikin Altherma produkts kalpoja par pamatu mūsu nākotnes apkures produktiem, un es biju atbildīgs par savienojuma izveidi starp kontrolieri un ierīci. Tā kā tā bija jauna sistēma, mums bija iespēja kontrolieri pilnībā modernizēt ar jaunu dizainu, funkcijām un programmatūras pielāgojumiem.”

Kad nestrādāju, es...

spēlēju elektrisko ģitāru savā rokgrupā vai piedalos futbola turnīrā ar Daikin kolēģiem.”

Atrodiet vairāk informācijas

Vai jums vajadzīga palīdzība?

Atrodiet vairāk informācijas

Vai jums vajadzīga palīdzība?

Atrodiet vairāk informācijas

Vai jums vajadzīga palīdzība?

Vai jums vajadzīga palīdzība?