Skip to main content

Vai ciešat no siena drudža? Sagatavojieties sezonai laikus.

Jūsu mājoklis — no alerģijām brīva zona

siena drudzis ventilācija

Ir atgriezies jauks un silts laiks — cik brīnišķīgi! Tomēr tas nozīmē arī to, ka drīz sāksies ziedputekšņu sezona… Un jūs esat viens no tiem daudzajiem Latvijas iedzīvotājiem, kas cieš no siena drudža? Vai saulainais laiks jums nozīmē iesnas un alerģiju, neraugoties uz visiem padomiem, ko saņemat, un zālēm, ko lietojat? Vai zinājāt, ka ar siena drudzi var veiksmīgi cīnīties, nodrošinot mājā labu ventilāciju? Iepazīstieties ar mūsu ieteikumiem!

Kas īsti ir siena drudzis?

Pašā vasara vidū jums pēkšņi parādās visi saaukstēšanās simptomi: iesnas, aizlikts deguns, šķaudīšana, acu asarošana un galvassāpes… Jums var pat iekaist kakls vai mute. Īsi sakot, sajūtas nav no tām labākajām. Vai šie simptomi jums šķiet pazīstami? Tad jūs, droši vien, ciešat no siena drudža. Kad ziedputekšņi no zālēm vai kokiem nonāk saskarē ar jūsu deguna vai acu gļotādu, notiek alerģiska reakcija. Lai noskaidrotu, vai jums tiešām ir siena drudzis, ieteicams apmeklēt ģimenes ārstu, lai veiktu alerģijas testu. Neaizmirstiet veikt arī svešapputes testu, jo cilvēkiem, kas slimo ar siena drudzi, daudz biežāk ir novērojama alerģiska reakcija uz augļiem un dārzeņiem, kuri satur tādus pašus alergēnus kā putekšņi.

Kad sākas siena drudža sezona?

Visnepatīkamākais saistībā ar siena drudzi ir fakts, ka tas var turpināties no februāra līdz augustam atkarībā no tā, pret kāda veida ziedputekšņiem jums ir alerģija. Dažiem cilvēkiem siena drudža sezona var ilgt tikai vienu mēnesi, savukārt citiem tā var būt daudz ilgāka. Jebkurā gadījumā, jo vairāk gaisā būs putekšņu, jo izteiktāki būs jūsu simptomi. Šā iemesla dēļ ir svarīgi zināt augu ziedēšanas periodus, lai varētu atbilstoši sagatavoties.

● Stiebrzāles: no maija līdz septembrim.

● Nātre: no jūnija līdz septembrim.

● Bērzs: no marta līdz maijam.

● Priede un egle: no aprīļa līdz maijam.

● Ozols un kastaņa: no aprīļa līdz jūnijam.

● Alksnis un lazda: no februāra līdz maijam.

● Skābene: no maija līdz augustam.

● Ceļmallapas: no maija līdz septembrim.

● Asinszāle: no jūlija līdz augustam.

● Ciprese: no marta līdz maijam.

Pirmie soļi cīņā ar siena drudzi

Pirmais, kas jums jādara, ir jāievēro ārsta ieteikumi, taču, ja zināt, pret kādiem putekšņiem tieši jums ir alerģija, vislabāk ir no tiem izvairīties. Piemēram, nepļaujiet mauriņu, ja jums ir alerģija pret stiebrzālēm. Vai jums ir alerģija pret bērza putekšņiem? Pat nedomājiet par pastaigām parkā… Ir pieejamas neskaitāmas tīmekļa vietnes, kurās apkopota informācija par dažādu putekšņu koncentrāciju. Sekojiet ieteikumiem un izvairieties no brīvdabas aktivitātēm. Bet ko darīt, ja nevēlaties sēdēt mājās? Kāpēc gan nepavadīt dienu pie jūras?

Atvadas no putekšņiem jūsu mājās

Lai ierobežotu siena drudža simptomus, ideāls risinājums ir palikt mājās..., ja vien tajās nav putekšņu. Aizveriet logus un izvēlieties inteliģento gaisa attīrītāju, kas filtrē putekšņus, lai jūs varētu baudīt tīru gaisu. Putekšņu daļiņas nav noturīgas pret mitrumu, tāpēc būtu ieteicams kārtīgi tīrīt māju, pirms gulētiešanas izmazgāt matus un žāvēt veļu iekštelpās.

Izvairieties arī no citiem kairinātājiem

Izvairieties ne tikai no putekšņiem, bet arī no citiem kairinātājiem, piemēram, cigarešu dūmiem vai spēcīgām smakām. Ja jums ir iekaisušas acis, nelietojiet kontaktlēcas un regulāri skalojiet acis ar siltu ūdeni. Nekādā gadījumā neberzējiet tās!

Saistīti vienumi

Atrodiet vairāk informācijas

Vai jums vajadzīga palīdzība?

Atrodiet vairāk informācijas

Vai jums vajadzīga palīdzība?

Atrodiet vairāk informācijas

Vai jums vajadzīga palīdzība?

Vai jums vajadzīga palīdzība?