Skip to main content

Daikin atskaite par koronavīrusu: “Visa rūpnīca tika pārveidota divās dienās”

Koronavīrusa krīze ietekmē mūsu ikdienas dzīvi un uzņēmējdarbību. Vairāk par pasākumiem, ko esam ieviesuši, lai nodrošinātu mūsu Ostendes rūpnīcas darbību un Daikin darbinieku drošību, lasiet intervijā ar viceprezidentu Vimu Dešahtu, ko viņš sniedza šī mēneša sākumā.

Pienākt tuvāk par 1,5 metriem? Tikai ne uzņēmumā Daikin, Ostendē. “Visa rūpnīca tika pārveidota divās dienās. Mēs arī turpinām veikt izmaiņas, pamatojoties uz gūto pieredzi un no citiem uzņēmumiem saņemto informāciju,” saka viceprezidents Vims Dešahts.

Kā koronavīrusa krīze ietekmē jūsu uzņēmējdarbību?

“Kolīdz valdība izziņoja sociālās distancēšanās pasākumus, Ostendes rūpnīca tika slēgta uz divām dienām, lai mēs visu pārveidotu,” saka Vims Dešahts.

“Viena no darbībām bija eju izkārtošana tā, lai visur būtu vienvirziena satiksme un nebūtu jāšķērso ceļš citiem cilvēkiem. Ikvienam, kurš vēlas izmantot ģērbtuves, ir jāpaņem numuriņš, un pieejamo numuriņu skaits atbilst tam, cik cilvēku var droši atrasties šajā telpā.

No rīta un pēcpusdienā darbu uzsāk arī citu maiņu darbinieki. Kad viņi ienāk, visi saņem cimdu pāri. Pēc katras maiņas tiek dezinficēti visi materiāli, sākot no skrūvgriežiem līdz vadības paneļiem.

Visi saslimušie darbinieki tiek uzraudzīti. Visiem darbiniekiem ar simptomiem, kas varētu liecināt par koronavīrusu, ir jāpaliek mājās. Tas principā ir jāievēro pat tad, ja ārsts saka, ka darbinieks var atgriezties darbā. Mēs ļaujam ikvienam, kuram ir bijis pozitīvs koronavīrusa tests, palikt mājās vairāk nekā 14 dienas. Mēs arī sekojam līdzi saslimušo skaitam katrā nodaļā.”

Vai ir viegli ievērot sociālās distancēšanās noteikumus?

“Tam nepieciešama disciplīna. Mēs esam izstrādājuši veselības rokasgrāmatu, lai visi zinātu, kas viņiem darāms. Mēs arī esam iecēluši darbiniekus, kas pārbaudīs, vai jaunie noteikumi tiek ievēroti, jo ātri pielāgot uzvedību jaunai realitātei var nebūt viegli. Bet mēs cenšamies katru dienu spert jaunu soli pareizā virzienā.”

Kādas ir jūsu šībrīža lielākās bažas?

“Mums Eiropā ir 12 rūpnīcas. Lielākā daļa no tām strādā ar 70-80 procentu jaudu. Šeit ieviesto pasākumu dēļ mēs Ostendē pagaidām darbojamies tikai ar 30 procentu jaudu. Mēs joprojām spējam apmierināt pieprasījumu pēc mūsu produktiem, jo ​​tas ir samazinājies par aptuveni 20 procentiem, turklāt mums vēl bija krājumi.

Taču nākamo trīs nedēļu laikā mēs vēlētos jaudu pakāpeniski palielināt līdz 60 procentiem. Mēs tikai ceram, ka neradīsies kāpumi un kritumi dēļ tā, ka valdība atvieglos ierobežojumus un tad pēkšņi tos atkal padarīs stingrākus.

Izolācijas pasludināšana būtu katastrofāla. Tāpēc mums ir jāievieš inovācijas, kas ļautu turpināt saimniecisko darbību. Piemēram, mēs varētu sadalīt uzņēmumu zonās un aktivizēt tās, lai turpinātu darbu jauna uzliesmojuma laikā.”

Kādus uzlabojumus varētu veikt valdība?

“Būtu labi, ja sociālās distancēšanās pasākumiem būtu sava veida ISO standarts, lai būtu skaidrs, vai darba vieta ir droša un tajā tiek darīts viss, kas nepieciešams.

Pat tad, ja tiktu atrasta vakcīna, mūsuprāt, jaunie higiēnas un distancēšanās noteikumi nemainīsies. Tāpēc mēs pieņemam, ka daudzas ieviestās izmaiņas būs pastāvīgas. Labā ziņā ir tā, ka mēs būsim gatavi jebkurai citai epidēmijai nākotnē.

Turklāt ir jāveic papildu testi tiem, kuriem ir bijis koronavīruss un kuri ir imūni. Mēs atbalstām valdības pasākumus, taču mums ir jācenšas ierobežot papildu zaudējumus. It īpaši pēc tam, kad mūs tas ir ietekmējis jau vairākus mēnešus.

Ko saskatāt nākotnē?

“Mēs pieņemam, ka samazinātā pieprasījuma dēļ mēs izjutīsim negatīvo ietekmi līdz šī gada decembrim. Tāpēc reālu atkopšanos mēs sagaidām tikai 2021. gadā.”

Šis raksts ir tulkojums no: voka.be

Saistītie raksti

Atrodiet vairāk informācijas

Vai jums vajadzīga palīdzība?

Atrodiet vairāk informācijas

Vai jums vajadzīga palīdzība?

Atrodiet vairāk informācijas

Vai jums vajadzīga palīdzība?

Vai jums vajadzīga palīdzība?