Skip to main content

Iepazīstieties ar absolventiem, kas piedalījušies Daikin Europe Starptautisko jauno absolventu programmā

Kad studijas ir pabeigtas un disertācija ir iesniegta, diploma saņemšana daudziem absolventiem ir jauna dzīves posma sākums. Tomēr, kad svinības pierimst, daudzi absolventi saskaras ar izaicinājumu - pareizā darba atrašanu pēc universitātes.

Gulnura Duraka un Dīters van Isterdāls pazina šo sajūtu, līdz atrada Daikin Europe Starptautisko jauno absolventu programmu. Mēs runājām ar Gulnuru un Dīteru, kas šobrīd jau ir Daikin Europe darbinieki, lai uzzinātu par viņu pieredzi un to, kā programma palīdzēja aizsākt viņu karjeru.

Kas tevi pamudināja pieteikties Daikin Europe Starptautiskajā jauno absolventu programmā?

GD: Šo programmu es redzēju kā iespēju sākt veidot savu starptautisko karjeru. Man kā nesenai absolventei iespēja strādāt dažādās nodaļās bija liela priekšrocība, jo tā bija iespēja saprast, ko nozīmē darbs ar mārketingu, ražošanas plānošanu vai piegādes ķēdi.

DVI: Daudzveidība un izaicinājums. Kā nesenam absolventam man nebija ne jausmas, kurp virzās mana dzīve un karjera. Man nebija ne jausmas, par ko gribēju kļūt, un meklējumu laikā es sapratu, ka vēlos izaicinājumu, kas liktu izaugt un paplašināt zināšanas.

Kurās Daikin Europe nodaļās jūs strādājāt programmas laikā?

GD: Stažēšanās laikā es strādāju Daikin Europe piegādes, stratēģiskā mārketinga un pārdošanas plānošanas nodaļā, bet pēc tam arī saistītā Itālijas rūpnīcā. Pēc šīs pieredzes gūšanas es pārgāju uz pārdošanas nodaļu DENV Briseles filiālē, bet kopš 2016. gada janvāra strādāju viņu starptautisko pasūtītāju pārdošanas nodaļā.

DVI: Sākumā es strādāju pie ražošanas uzlabošanas, pēc tam pārgāju uz pārdošanas konsultāciju nodaļu, kam sekoja ražošanas plānošanas nodaļa. Šobrīd strādāju Čehijas kvalitātes nodrošināšanas centrā.

Vai ir kāds īpašs projekts, ar kuru visvairāk lepojies?

GD: Pārdošanas plānošanas modulī es uzņēmos Access datubāzes izveidi, lai palīdzētu filiāles birojam uzlabot budžeta plānošanas procesu. Projekta sākumā es neko nezināju par Access. Bet mans tā laika vadītājs Toms Demeirs pilnībā uzticējās man un manām spējām. Lai gan sāku no 0, projekta beigās mani uzaicināja doties uz Dubaiju apmācīt pārdošanas plānošanas komandu par manis izveidoto rīku. Tā bija lieliska pieredze!

DVI: Pats aizraujošākais un vērtīgākais izaicinājums bija pārdošanas konsultēšana. Tolaik mēs piesaistījām izplatītāju Marokā, un mans uzdevums bija viņiem iemācīt strādāt ar mūsu pārdošanas programmu un palīdzēt pārdot mūsu produktus. Apmācību process un pirmās klientu vizītes nebija vieglas, un bija nepieciešamas vairākas sesijas, taču, kad pirmie projekti beidzās, es un citi bijām guvuši vajadzīgo enerģiju, lai ar lielāku sparu cīnītos par nākamo.

Kā šī programma palīdzēja uzsākt tavu karjeru?

GD: Labākā programmas daļa ir iespēja strādāt ļoti dažādās uzņēmuma Daikin nodaļās. Tas man palīdzēja atklāt, kādu vēlos redzēt savu karjeru uzņēmumā, un tā rezultātā es sāku strādāt pārdošanas nodaļā.

DVI: Pateicoties programmai, es tagad strādāju ārzemēs, mūsu Čehijas rūpnīcā. Pašreizējā amatā es sadarbojos ar dažādām nodaļām, tādēļ man ir nepieciešama pamatizpratne par uzņēmuma darbību. Pateicoties šai programmai, es pazīstu daudzus cilvēkus no šīm nodaļām un varu ne tikai mācīties no viņiem, bet joprojām paļauties uz viņu kompetenci.

Ko tu ieteiktu nesenajiem absolventiem, kuri apsver pieteikšanos programmā?

GD: Uzsāc programmu ar atvērtu pieeju un esi gatavs strādāt dažādās nodaļās. Pat tad, ja domā, ka noteikta profesija neatbilst tavām interesēm vai nākotnes karjeras plāniem, šāda pieredze būs noderīga. Turklāt “galda otrā pusē” vari gūt kādu jaunu ideju dzīvei.

DVI: Tā ir iespēja un izaicinājums apgūt lietas, par kurām nemaz nezināji, ka tās vēlaties apgūt. Tā ir arī lieliska iespēja specializēties vairāk nekā vienā nodaļā vai jomā. Vienīgais jautājums ir: vai tu pieņemsi izaicinājumu?

Atrodiet vairāk informācijas

Vai jums vajadzīga palīdzība?

Atrodiet vairāk informācijas

Vai jums vajadzīga palīdzība?

Atrodiet vairāk informācijas

Vai jums vajadzīga palīdzība?

Vai jums vajadzīga palīdzība?