Skip to main content

Iekštelpu gaisa kvalitāte

Darbs klusumā, lai nodrošinātu jūsu labklājību — neatkarīgi no tā, kur atrodaties

IGK ir svarīga

Termins iekštelpu gaisa kvalitāte (IGK) attiecas uz gaisu ēkā vai būvē, ko katru dienu ieelpo cilvēki, kas šajā ēkā uzturas.

Lasīt vairāk

Ventilācija

Ventilācijas sistēmas nodrošina telpās svaiga āra gaisa pieplūdi, atšķaida un likvidē piesārņotājvielas, izvada sasmakušo gaisu un līdzsvaro mitruma līmeni.

Lasīt vairāk

Filtrēšana

Lai attīrītu ieplūstošo svaigo gaisu, ir nepieciešama filtrēšana. Augstas kvalitātes gaisa filtri var palīdzēt uztvert vairumu gaisā esošo sīko daļiņu.

Lasīt vairāk

IGK risinājumi

Ko jūs varat darīt, lai uzlabotu IGK? Atrodiet sev piemērotākos klimata kontroles risinājumus un pakalpojumus. Par veselīgām un drošām ēkām!

Lasīt vairāk

Kāpēc iekštelpu gaisa kvalitāte ir svarīga?

bg-image

Termins iekštelpu gaisa kvalitāte (IGK) attiecas uz gaisa ēkā vai būvē, ko katru dienu ieelpo cilvēki, kas šajā ēkā uzturas.

Projektējot jaunas dzīvojamās ēkas, skolas, birojus vai vieglās komerciālās ēkas, jāņem vērā daudz apsvērumu. Bez būvniecības faktoriem ir jārisina arī apkures un dzesēšanas jautājumi, kā arī aspekts, kam bieži netiek pievērsta pienācīga uzmanība, — iekštelpu gaisa kvalitāte.

Vai zinājāt, ka iekštelpu gaiss, ko ieelpojam savās mājās, birojā vai viesnīcas numurā, patiesībā var būt piesārņots daudz vairāk nekā āra gaiss?

  • 90 % no savas dzīves mēs pavadām telpās
  • Iekštelpu gaisa kvalitāte var būt no 2 līdz 5 reizēm sliktāka nekā āra gaisa kvalitāte tādu piesārņotāju dēļ kā, piemēram, putekšņi, baktērijas u. c.

Iekštelpu gaisa piesārņotāji un daļiņas

Izmantojot piemērotu sistēmu (gaisa kondicionēšanas, ventilācijas un gaisa attīrīšanas iekārtas), tādas gaisa piesārņotājvielas kā, piemēram, putekšņi, sporas, cementa putekļi, baktērijas un vīrusi, iespējams izfiltrēt no gaisa.​

Jo mazākas ir šīs daļiņas, jo bīstamākas tās ir mūsu veselībai, tāpēc daļiņas tiek iedalītas kategorijās pēc to izmēriem.​

Iekštelpu gaisa piesārņotājvielu ilustrācija
bg-image
Daļiņas un vietas, kur tās uzkrājas cilvēka ķermenī

Daļiņas un to uzkrāšanās vietas

Jo vieglāka un jo smalkāka ir daļiņa, jo ilgāk tā paliek gaisā.

• PM10 : visas daļiņas, kuru izmērs nepārsniedz 10 µm (0,01 mm)

Uzkrājas degunā un rīkles galā

• PM2,5 : visas daļiņas, kuru izmērs nepārsniedz 2,5 µm (0,0025 mm)

Ir pietiekami smalkas, lai sasniegtu cilvēka plaušas

• PM1 : visas daļiņas, kuru izmērs nepārsniedz 1 µm (0,001 mm = 1 mikrometrs)

Ir pietiekami smalkas, lai caur alveolu šūnu membrānām nokļūtu cilvēka asinsritē, izraisot dzīvībai bīstamas saslimšanas

To bīstamības dēļ (augsts sirds un asinsvadu slimību risks) daļiņām, kas mazākas par 2,5 μm (t. I. PM2.5 un PM1) jāpievērš vislielākā uzmanība.5 iekštelpu gaisa kvalitātes komponenti

Iekštelpu vides kvalitātes komponenti

  1. Ventilācija: Nodrošina svaiga un tīra gaisa pievadi

  2. Enerģijas reģenerācija: Nodrošina enerģijas ekonomiju, pārnesot siltumu un mitrumu no vienas gaisa plūsmas uz otru, tādējādi palīdzot nodrošināt nepieciešamajiem iekštelpu temperatūras un mitruma apstākļiem atbilstoša gaisa pievadi

  3. Gaisa apstrāde: Nodrošina kondicionētu gaisu, lai optimizētu iekštelpu HVAC iekārtu energoefektivitāti

  4. Mitrināšana: Nodrošina vēlamo mitruma līmeni kondicionētajā gaisā

  5. Filtrēšana: Nodrošina tīru un veselīgu gaisu, izfiltrējot putekšņus, putekļus, smakas un citas mūsu veselībai kaitīgas piesārņotājvielas

Aplūkosim tuvāk ventilāciju un filtrēšanu — 2 komponentus, kas tiek izmantoti tiešā savstarpējā saistībā, lai uzlabotu iekštelpu gaisa kvalitāti

Ventilācija

bg-image

Ventilācijas sistēmas nodrošina optimālus klimatiskos apstākļus, radot svaigu, veselīgu un komfortablu vidi jebkāda lieluma ēkās un dažādos lietojumos.

Ja telpa ēkā ir pilnīgi noslēgta, gaiss tajā nevar viegli ieplūst un no tās izplūst, kā rezultātā telpā uzkrājas gaisa piesārņotājvielas. Tas var ietekmēt telpā esošo cilvēku veselību. Ventilācijai ir būtiska loma šo gaisa piesārņotājvielu atšķaidīšanā un likvidēšanā.

Ir pierādījies, ka labi uzturēta ventilācijas sistēma un pienācīga gaisa apmaiņa ir efektīvs risinājums, lai aizsargātu cilvēkus no piesārņotājvielām, tostarp no vīrusiem.

5 Daikin ventilācijas izstrādājumi

Daikin ventilācijas izstrādājumi tiek nemanāmi integrēti kompleksā siltumsūkņa risinājumā, ļaujot jums samazināt atsevišķu sistēmu un neatkarīgo piegādātāju skaitu, lai radītu vienu vienotu HVAC sistēmu.

Lai panāktu optimālu ventilāciju, Daikin ievēro augstākos energoefektivitātes standartus un piedāvā visdažādākos risinājumus, lai sasniegtu nepieciešamo filtrēšanas un higiēnas līmeni jūsu projektā.​

Filtrēšana

bg-image

Vīrusu daļiņas spēj pieķerties lielākām putekļu daļiņām vai pilieniem un tādā veidā pārvietoties pa ēku. Infekcijas slimības iespējams kontrolēt, bloķējot patogēnu pārvietošanās ceļus. Ar augsti efektīviem gaisa filtriem aprīkotas gaisa kondicionēšanas un ventilācijas sistēmas spēj uztvert vairumu gaisā esošo daļiņu un samazināt baktēriju un vīrusu koncentrāciju gaisā, tādējādi ierobežojot to izplatīšanos pa gaisu.

bg-image

Filtru efektivitātes klasifikācija

ISO 16890

Ieviešot jauno standartu ISO 16890, filtru klasifikāciju veic, pamatojoties uz spēju filtrēt noteiktas daļiņas atkarībā no daļiņu lieluma.

Gaisa filtrs atbilst filtru grupai ISO ePM1 ja tā minimālā filtrēšanas efektivitāte ir vismaz 50 % (filtrs uztver vismaz 50 % daļiņu, kuru izmērs ≤1 μm), kā redzams tabulā.​

Tiek norādīta arī vidējā filtrēšanas efektivitāte. Ja filtra vidējā filtrēšanas efektivitāte ISO PM1 daļiņām ir 68 %, tas tiek klasificēts kā PM1 65 %, jo vidējā efektivitāte tiek noapaļota līdz tuvākajiem 5 %).​

HEPA filtri

HEPA filtri nodrošina ļoti augstu daļiņu filtrēšanas efektivitāti, un tiem jāizfiltrē vismaz 99,95 % daļiņu ar diametru 0,3 μm!

Tādējādi HEPA filtrs ir efektīvāks par ePM1 filtru.

Filtru grupa
(ISO 16890)

Filtrējamo daļiņu izmērs (μm)​Filtrēšanas
efektivitāte
Filtrējamo daļiņu
veids
ISO ePM10,3 ≤ x ≤ 1​≥ 50 %Nanodaļiņas, izplūdes gāzes, vīrusi
ISO ePM2,50,3 ≤ x ≤ 2,5​≥ 50 %Baktērijas, sēnīšu un pelējuma
sporas, putekšņi, tonera putekļi
ISO ePM100,3 ≤ x ≤ 10​≥ 50 %Putekšņi, tuksneša putekļi
ISO Coarse0,3 ≤ x ≤ 10​< 50 %Smiltis, mati
*ePM = efficiency Particulate Matter​​ (daļiņu filtrēšanas efektivitāte)

HEPA filtru klases

HEPA klaseAizturēšana (vidēji)
H13> 99,95 %
H14> 99,995 %
H15> 99,9995 %
H16> 99,99995 %
H17> 99,999995 %
bg-image

SVARĪGA ZIŅA: Institut Pasteur de Lille novērtēja Daikin gaisa attīrītāju efektivitāti cīņā pret elpceļu vīrusiem.

Daikin gaisa attīrītāji ir papildu līdzeklis cīņā pret elpceļu slimībām.
Iepazīstieties ar Institut Pasteur de Lille veikto testu rezultātiem, kas tika iegūti testos ar cilvēka koronavīrusu HCoV-229E un gripu H1N1.

Filtrēšanas papildu aprīkojums gaisa dezinfekcijai

Laba filtrēšanas sistēma var uztvert ļoti sīkas gaisā esošās daļiņas, taču uztvertie vīrusi, baktērijas un sēnīšu organismi netiek inaktivēti. Tie joprojām spēj vairoties un potenciāli izraisīt slimības.

Lai to nepieļautu, ir nepieciešama gaisa dezinfekcija.

Flash Streamer

Augstas klases gaisa apstrāde, izmantojot unikālo Flash Streamer tehnoloģiju

Daikin patentētā Flash Streamer tehnoloģija inaktivē vairāk nekā 99,9 % jaunā koronavīrusa (SARS-CoV-2).

Spēcīga strīmera izlāde apstaro alergēnus un bīstamās ķīmiskās vielas, noārdot un sadalot to virsmas proteīnus, kas pēc tam tiek iznīcināti oksidācijas rezultātā.

Testa laikā alergēni tika novietoti uz strīmera izlādes ierīces elektroda un pēc apstarošanas fotografēti ar elektronu mikroskopu.

(Testēšanas organizācija: Jamagatas Universitāte un Vakajamas Medicīnas universitāte)

Alergēni, kas nofotografēti, izmantojot elektronu mikroskopu, pēc apstarošanas.

UV-C gaisma

Ultravioletā enerģija inaktivē vīrusus, baktērijas un sēnīšu organismus, atņemot tiem spēju vairoties un potenciāli izraisīt slimības.

Inaktivēt mikroorganismus spēj viss UV spektrs, taču visspēcīgākais baktericīdais efekts ir UV-C enerģijai (viļņa garums 200–280 nm).

UV-C gaisma tiek plaši izmantota dezinfekcijai slimnīcās.

Tomēr UV-C gaisma ir arī kaitīga cilvēka veselībai.

Apstrādājot recirkulētu un svaigu gaisu ar UV-C gaismu tieši gaisa apstrādes iekārtā, var panākt tīru, no mikrobiem brīvu gaisu, nepakļaujot cilvēka ķermeni kaitīgās UV gaismas ietekmei.

Ilustrācija, kurā redzama dezinfekcija, izmantojot UV-C gaismu, gaisa apstrādes iekārtā.

Daikin IGK risinājumi jebkurām vajadzībām

Ir laiks izbaudīt svaigāku, veselīgāku un ērtāku iekštelpu vidi. Ikviens nu var elpot brīvi.

Lejupielādējiet mūsu informatīvo brošūru, lai uzzinātu vairāk par to, kā uzlabota iekštelpu gaisa kvalitāte var uzlabot mūsu dzīvi.

Atrodiet vairāk informācijas

Vai jums vajadzīga palīdzība?

Atrodiet vairāk informācijas

Vai jums vajadzīga palīdzība?

Atrodiet vairāk informācijas

Vai jums vajadzīga palīdzība?

Vai jums vajadzīga palīdzība?