Skip to main content

Ventilācija, vēdināšana, gaisa attīrīšana. Ar ko tās atšķiras?

Ventilācija, vēdināšana, gaisa attīrīšana

atšķirība starp ventilāciju, vēdināšanu un gaisa attīrīšanu

Kā jūs var nodrošināt, lai gaiss jūsu mājoklī būtu veselīgs? Kas ir labāks — ventilācija, vēdināšana vai gaisa attīrīšana? Un ar ko šīs dažādās pieejas atšķiras cita no citas? Ļaujiet Daikin jums to paskaidrot.

Ventilācija, vēdināšana un gaisa attīrīšana

Mājas ir vieta, kur mēs nodarbojamies ar visdažādākajām ikdienas aktivitātēm. Šeit mēs gatavojam ēst, mazgājamies, guļam un elpojam. Šeit mēs dzīvojam! Tomēr mēs bieži vien aizmirstam, ka visas mūsu darbības piesārņo iekštelpu gaisu. Pat zinātniskie pētījumi liecina, ka gaiss, ko elpojam savās mājās, dažreiz ir līdz pat piecām reizēm piesārņotāks nekā āra gaiss. Kāds ir rezultāts? Mēs ciešam no alerģijām, noguruma un citām problēmām. Šā iemesla dēļ ir svarīgi nodrošināt mājoklī gaisa apmaiņu. Bet kā to paveikt? Kas ir labāks — mājokļa ventilācija, vēdināšana vai gaisa attīrīšana? Un ar ko šīs metodes atšķiras cita no citas? Neraizējieties! Daikin atbildēs uz visiem jūsu jautājumiem.

Atšķirība ir!

Runājot par svaiga gaisa nodrošināšanu mājoklī, vārdi „ventilācija”, „vēdināšana” un „gaisa attīrīšana” nav sinonīmi. Tie apzīmē trīs gaisa atjaunošanas veidus, taču starp tiem ir nelielas atšķirības:

  • Ventilācija: mājokļa ventilācija ir nepārtraukts process, kas notiek dienu un nakti. Izmantojot ventilācijas sistēmu, sasmakušais gaiss tiek izvadīts no mājokļa un aizstāts ar svaigu, veselīgu gaisu. Mājokļa ventilācija ļauj atbrīvoties no gaisā esošajiem alergēniem, mitruma un mikrobiem.
  • Vēdināšana: vēdināšana ir īslaicīgs pasākums, kura laikā mājā tiek radīta gaisa plūsma. Atverot logus un/vai durvis, sasmakušais gaiss izplūst no telpām kopā ar tajā esošajām kaitīgajām vielām.
  • Gaisa attīrīšana: lai attīrītu gaisu ir nepieciešams gaisa attīrītājs. Šī elektriskā ierīce, atbrīvo gaisu no nepatīkamām smakām un kaitīgām vielām, kas bieži vien izraisa alerģijas, telpā, kurā tā ir uzstādīta. Izmantojot Streamer tehnoloģiju, sasmakušajā gaisā tiek raidīti joni, kas pārveido kaitīgās vielas proteīnos, kuri pēc tam tiek likvidēti oksidācijas ceļā.

Kura metode ir vislabākā?

Sajūtot, ka kādā telpā trūkst skābekļa vai nepatīkami ož, mēs parasti atveram logu, domādami, ka tādējādi nodrošināsim pietiekamu gaisa apmaiņu. Tomēr ar to vien nepietiek, it īpaši jaunuzceltās un nesen renovētās mājās, kur ir ļoti laba izolācija. Lai risinātu šo problēmu un nodrošinātu efektīvu gaisa apmaiņu telpās, efektīvākais risinājums ir mājokli pareizi ventilēt. Lai to paveiktu, izšķiroša loma ir ventilācijas sistēmai! Daikin ventilācijas sistēmas ir aprīkotas arī ar siltuma reģenerācijas funkciju, tāpēc mājoklī ieplūstošais gaiss vienmēr ir silts atšķirībā no gaisa, kas ieplūst caur atvērtām durvīm vai logu. Pateicoties tam, vēdinot istabu, nav nepieciešams palielināt apsildes līmeni un raizēties par nākamo enerģijas rēķinu.

Vai gribat būt pārliecināts, ka elpojat tīrāko gaisu, kāds vien var būt? Tādā gadījumā ir ieteicams apvienot ventilācijas sistēmu ar gaisa attīrītāju. Šī iekārta optimizē labklājību un attīra lielu gaisa daudzumu, neradot troksni. Daikin piedāvā iekārtas, kas apvieno sevī gaisa attīrīšanas un mitrināšanas funkcijas, nodrošinot, ka gaisam, ko ieelpojat, ir ideāls mitruma līmenis.

Kad jāvēdina māja?

Principā ventilācijas sistēmas un/vai gaisa attīrītāja uzstādīšana atbrīvos jūs no nepieciešamības vēdināt māju, taču dažos gadījumos var būt noderīgi nodrošināt papildu svaiga gaisa pieplūdi:

  • Ja tikko lietojāt mājās krāsu, līmi vai citas ķīmiskās vielas.
  • Katru rītu pēc pamošanās.
  • Kad rīkojat ballītes, kurās piedalās daudz cilvēku.

Minētajos gadījumos pilnībā pietiks, ja pavēdināsiet mājokli piecpadsmit minūtes. Atstājot durvis un logus atvērtus ilgāk, mājā var atdzist sienas un būs nepieciešams ilgāks laiks (un attiecīgi arī vairāk naudas), lai tās atkal iesiltu. Neaizmirstiet izslēgt apsildi ikreiz, kad vēdināt māju, lai ietaupītu naudu par patērēto enerģiju un palīdzētu saudzēt vidi.

Vai jūs arī vēlaties baudīt patīkamu iekštelpu klimatu un svaigu, veselīgu gaisu? Sazinieties ar mums, lai iegūtu plašāku informāciju par mūsu ventilācijas sistēmām un gaisa attīrītājiem.

Saistīti vienumi

Atrodiet vairāk informācijas

Vai jums vajadzīga palīdzība?

Atrodiet vairāk informācijas

Vai jums vajadzīga palīdzība?

Atrodiet vairāk informācijas

Vai jums vajadzīga palīdzība?

Vai jums vajadzīga palīdzība?