Skip to main content

Ziedputekšņu alerģijas — kā sevi efektīvi pasargāt?

Iesnas, stipra šķaudīšana, iekaisis kakls... Silta laika atgriešanās ir ne tikai laba ziņa — pavasaris atnes līdzi arī ziedputekšņus, no kuriem tik ļoti baidās alerģiski cilvēki. Vai jūs arī ciešat no ziedputekšņu alerģijām? Ir pieejami dažādi veidi, kā sevi pasargāt. Papildus tradicionālajiem risinājumiem, kas pastāv jau daudzus gadus, tirgū ienāk arī jaunas tehnoloģijas, kas palīdz cīnīties ar šā veida alerģijām. Šeit mēs sniegsim jums īsu pārskatu par jau zināmajiem līdzekļiem un daudzsološiem jauniem risinājumiem!

Kas īsti ir alerģija?

Alerģija ir organisma palielināts jutīgums pret tam svešu vielu iedarbību. Saskaroties ar šo alergēno vielu, imūnsistēma iekaist un izraisa reakciju, no kuras tik ļoti baidās cilvēki ar alerģijām, kas var izpausties ar dažādiem fiziskiem simptomiem.

Cilvēki, kuriem ir ziedputekšņu alerģija, cieš no tās galvenokārt pavasarī, augu apputeksnēšanās laikā, kad gaisā izplatās ziedputekšņi. Kur ir problēma? Šie ziedputekšņi izplatās visur, un tie neapstājas pie jūsu mājas sienām. Pat iekštelpās ziedputekšņi ir atbildīgi par tādiem nepatīkamiem simptomiem kā, piemēram, šķaudīšana un — smagākas alerģijas gadījumā — elpošanas problēmas.

Kā pasargāt sevi no alerģijas pret ziedputekšņiem?

Saskaroties ar ziedputekšņu invāziju pavasarī, jūs varat veikt dažus aizsargpasākumus, kas palīdzēs mazināt alerģijas simptomus. Tāpēc nav ieteicams piedalīties intensīvās sportiskās aktivitātēs, žāvēt veļu ārā, braukt automašīnā ar atvērtiem logiem vai pat pļaut zālienu dārzā. Bez šiem alergēnu tiešas iedarbības gadījumiem alerģisko reakciju var ietekmēt arī atsevišķi slēpti faktori. Gaisa piesārņojums, piemēram, kairina elpceļus un atvieglo ziedputekšņu iekļūšanu, nemaz nerunājot par to, ka piesārņojums padara ziedputekšņus trauslākus, kā rezultātā tie sadalās vēl smalkākās un gaistošākās daļiņās. Liels piesārņojums šo risku palielina vēl vairāk.

Ārstniecības līdzekļi un citi risinājumi

Pašlaik ir pieejami divi farmaceitiskās terapijas veidi, ko izmanto ziedputekšņu alerģiju ārstēšanai: antihistamīni, acu pilieni un deguna aerosoli — lokāli līdzekļi, kas „vienkārši” ārstē alerģiju simptomus — un desensibilizācija, ārstēšana, kas ilgst vairākus gadus un kuras mērķis ir izārstēt alerģiju cēloni, izmantojot kontrolētu un ilgstošu pakļaušanu alergēnu iedarbībai.

Tomēr, ja domājat, ka „profilakse ir labāka par ārstēšanu”, tad tirgū ir arī jauni risinājumi, kas risina problēmas pamatcēloni — ziedputekšņu klātbūtni gaisā. Pārdošanā pieejamās mājas gaisa attīrīšanas ierīces likvidē apkārtējā gaisā esošos vīrusus un baktērijas, kā arī filtrē tādas daļiņas kā putekļi un, protams, arī ziedputekšņi.

Daikin gaisa attīrītāji

Jaunie Daikin gaisa attīrītāji ir aprīkoti ar augsti efektīvajiem elektrostatiskajiem HEPA filtriem, kas rada elektrostatisko lādiņu, lai uztvertu maksimālu daudzumu gaisā esošo daļiņu. Šie jaunās paaudzes gaisa attīrītāji uztver gandrīz 99 % daļiņu, kuru lielums ir no 0,1 μm līdz 2,5 μm, kas pēc tam tiek noārdītas, izmantojot oksidāciju ar Streamer tehnoloģijas palīdzību. Lielākā daļa mājā iekļuvušo ziedputekšņu tiek iznīcināta, tādējādi efektīvi atvieglojot alerģiskos simptomus, nemaz nerunājot par spēcīgo gaisa mitrināšanu, kas pasargā no sausuma gļotādu. Tagad jums vairs nav jābaidās no pavasara atnākšanas!

Daikin vienmēr jums palīdzēs izvēlēties jūsu mājoklim piemērotāko gaisa attīrīšanas sistēmu.

Saistīti vienumi

Atrodiet vairāk informācijas

Vai jums vajadzīga palīdzība?

Atrodiet vairāk informācijas

Vai jums vajadzīga palīdzība?

Atrodiet vairāk informācijas

Vai jums vajadzīga palīdzība?

Vai jums vajadzīga palīdzība?