Skip to main content

Efektīvākais veids, kā novērst statisko elektrību savā mājoklī

Mati, kas līp pie sejas, sīki elektrības triecieni ikreiz, kad kaut kam pieskaraties, vai sprakšķoša skaņa, kad divi priekšmeti saskaras savā starpā, — statiskā elektrība ir bieži sastopama parādība, kas var radīt nopietnu diskomfortu. Industriālos objektos tā var izraisīt pat ievērojamus defektus. Vai meklējat iespēju atbrīvoties no pārmērīgas statiskās elektrības savās mājās? Risinājums ir vienkāršs.

Kā rodas statiskā elektrība?

Statisko elektrību rada nelīdzsvarotība starp negatīvajiem un pozitīvajiem lādiņiem kādā priekšmetā. Šie lādiņi var uzkrāties uz priekšmeta virsmas, līdz tiem rodas iespēja izlādēties. Piemēram, ja jūsu apavi berzējas pret paklāju, jūsu ķermenī uzkrājas lieki elektroni. Triecieni, ko jūs pēc tam sajūtat, kad kaut kam vai kādam pieskaraties, ir šo lieko elektronu izlādes sekas.

Kāda loma ir relatīvajam mitrumam?

Vai esat ievērojis, ka statiskā elektrība veidojas ātrāk tad, kad gaiss ir sauss? Tas notiek tāpēc, ka statisko elektrību tiešā veidā ietekmē relatīvais mitrums mājoklī. Gaisā esošais mitrums ir dabīgs elektriskais vadītājs, kas novada potenciālo statisko lādiņu uz zemi un tādējādi nodrošina statiskās elektrības izlādi. Lai varētu notikt statiskās elektrības izlāde, relatīvajam mitrumam jābūt zemākam par 40 %. Ja relatīvais mitrums ir robežās no 40 % līdz 50 %, statiskā elektrība joprojām var uzkrāties, taču ievērojami mazāk, bet, ja relatīvais mitrums pārsniedz 55 %, statiskās elektrības uzkrāšanās nav iespējama. Citiem vārdiem sakot: relatīvā mitruma uzturēšana mājās virs 40 % līmeņa palīdzēs novadīt statiskos lādiņus uz zemi un samazinās pārmērīgu statisko elektrību, bet, uzturot to virs 55 %, statiskās elektrības uzkrāšanās tiek novērsta pavisam, radot ideālu vidi ērtai dzīvei.

Kā es varu samazināt statisko elektrību savās mājās?

Pārmērīgu statiskās elektrības uzkrāšanos palīdz novērst relatīvā mitruma uzturēšana virs 40 % robežas. Lai pastāvīgi kontrolētu mitruma līmeni mājoklī, var būt lietderīgi ieviest iztvaikošanas mitrinātāju. Piemēram, Daikin mitrinošais gaisa attīrītājs spēj regulēt un mērīt caur to plūstošā gaisa mitrumu un mitrināt gaisu, kad tas ir pārāk sauss, tādējādi uzturot telpā pienācīgu, veselīgu mitruma līmeni. Turklāt Daikin gaisa attīrītāji uztur gaisu veselīgu un svaigu, noārdot alergēnus un likvidējot baktērijas un traucējošas smakas, un tajā pašā laikā regulē mitruma līmeni un ierobežo statisko elektrību, lai nodrošinātu svaigāku, veselīgāku un komfortablāku vidi jūsu mājoklī.

PROFESIONĀLS PADOMS

Vai jums ir problēmas ar relatīvā mitruma un statiskās elektrības kontrolēšanu jūsu mājoklī? Pamēģiniet ierobežot siltumu izstarojošu ierīču skaitu un atbrīvoties no paklājiem.

Iepazīstieties ar mūsu mitrinošo gaisa attīrītāju klāstu

Veiciet ieguldījumu svaigākā, veselīgākā un komfortablākā iekštelpu klimatā bez statiskās elektrības: iepazīstieties ar mūsu gaisa attīrītāju ar iebūvētiem mitrinātājiem pilnu klāstu.

Saistītie raksti

Atrodiet vairāk informācijas

Vai jums vajadzīga palīdzība?

Atrodiet vairāk informācijas

Vai jums vajadzīga palīdzība?

Atrodiet vairāk informācijas

Vai jums vajadzīga palīdzība?

Vai jums vajadzīga palīdzība?