Skip to main content

Kāda ir jūsu iekārtas optimālā dzesēšanas jauda?

Izvēloties savām vajadzībām piemērotu gaisa kondicionētāju, noteicošais faktors bieži vien ir telpas platība. Taču, nosakot nepieciešamo gaisa kondicionētāja jaudu un izvēloties piemērotāko iekārtu savam mājoklim vai ēkai, jāņem vērā arī daudzi citi faktori.

Kādi faktori ietekmē gaisa kondicionētāja jaudu?

Izvēloties gaisa kondicionēšanas sistēmu, ir svarīgi noteikt nepieciešamo dzesēšanas jaudu. Sistēma, kuras jauda ir nepietiekama, var radīt neapmierinošus rezultātus, savukārt pārāk jaudīga sistēma bieži vien patērē pārāk daudz enerģijas. Piemērotākās jaudas noteikšana ir zelta vidusceļa meklējums, jo bez telpas platības ir arī citi svarīgi faktori, kas ietekmē temperatūru telpā.

Izolācija

Īpaši svarīgs faktors ir telpas siltumizolācija. Jaunās dzīvojamās ēkas bieži vien ir tik labi izolētas, ka tām nepieciešama tikai papildu dzesēšana.

Cilvēku skaits

Katrs cilvēks ģenerē aptuveni 120 W/h siltuma. Tādējādi cilvēku skaits telpā ietekmē temperatūru. Tas attiecas gan uz mājām, gan uz biroju.

Personiskās vēlmes

Varbūt pat būtiskāk par visu iepriekš minēto ir tas, ka ideālā temperatūra katram var būtu citāda — dažiem patīk vēsums, citiem siltums, bet citiem — kaut kas pa vidu.

Izvēloties piemērotāko gaisa kondicionētāja jaudu, jāņem vērā visi šie faktori.

Saules siltuma ieplūšana

Pēdējos gados jaunu ēku būvniecībā tiek izmantotas lielas stiklotās platības. Pat, ja ir izmantots aptumšots stikls, saules staru ietekmē temperatūra palielinās.

Elektroierīces

Mums visiem mājās un birojos ir daudz dažādu elektroierīču. Datori, printeri un fotokopēšanas aparāti ir neatņemamas mūsdienu dzīves sastāvdaļas un ģenerē ievērojamu siltuma daudzumu. Arī apgaismojums palielina temperatūru telpā.

Divi cilvēki izbauda Daikin gaisa kondicionētāju

Saistītie raksti

Atrodiet vairāk informācijas

Vai jums vajadzīga palīdzība?

Atrodiet vairāk informācijas

Vai jums vajadzīga palīdzība?

Atrodiet vairāk informācijas

Vai jums vajadzīga palīdzība?

Vai jums vajadzīga palīdzība?