Skip to main content

Mainīgs aukstumaģenta apjoms

Mūsu izgudrots, daudzu citu kopēts.

Ar mainīgo aukstumaģenta apjomu (VRV), Daikin vēl aizvien ir tirgus līderis efektīvu un ērtu klimata kontroles risinājumu jomā.

VRV – sākums jaunai energoefektivitātes ērai

1982. gadā laižot tirgū VRV* gaisa kondicionēšanas sistēmu, Daikin pirmo reizi pasaules vēsturē iepazīstināja ar regulējama aukstumaģenta apjoma izmantošanu. Regulējamas aukstumaģenta plūsmas tehnoloģija, saukta arī par VRF, viena apsildes vai dzesēšanas perioda laikā liek cirkulēt tikai minimālajam vajadzīgajam aukstumaģenta apjomam. Šī metode pirmo reizi deva lietotājiem iespēju atsevišķi kontrolēt vairākas gaisa kondicionēšanas zonas vienlaikus.

*VRV ir Daikin Industries, Ltd. prečzīme.

VRV 1982

VRV un VRF

VRV un VRF (regulējama aukstumaģenta plūsma) ir vienas un tās pašas tehnoloģijas divi dažādi nosaukumi. Tā kā VRV ir Daikin Industries, Ltd. piederoša prečzīme, visi citi uzņēmumi, kas šo tehnoloģiju kopē, sauc to par VRF.

Kā darbojas VRV?

VRV ir tehnoloģija, kas maina aukstumaģenta apjomu sistēmā, precīzi pielāgojot to ēkas vajadzībām. Tiek patērēts tikai minimālais enerģijas daudzums, kas nepieciešams, lai sistēma uzturētu iestatītās temperatūras, un nodrošināts, ka tā automātiski izslēdzas, tiklīdz tiek, konstatēts, ka telpā nav neviena cilvēka. Šī unikālā metode palielina ilgtspējību, un ietaupa lietotājiem izdevumus par patērēto enerģiju, vienlaikus samazinot sistēmas oglekļa emisijas.

VRV sistēma ļauj 1 āra ierīcei pievienot līdz pat 64 iekštelpu ierīcēm, un tā darbojas līdzīgi Multi-Split sistēmai. Katra iekštelpu ierīce atsevišķi nosaka, ar kādu jaudu tai jādarbojas, pamatojoties uz pašreizējo temperatūru telpā un ar tālvadības ierīci uzdoto temperatūru (iestatīto vērtību).

Kopējā visu iekštelpu ierīču slodze nosaka to, kā āra ierīce regulē aukstumaģenta apjomu un attiecīgi arī temperatūru. Nodrošinot tikai tik lielu dzesēšanas vai apsildes jaudu, kā nepieciešams, invertora kompresors VRV darbības laikā ietaupa ļoti daudz enerģijas.

bg-image

VRV evolūcija

Kopš pirmās VRV sistēmas izlaišanas mēs esam nepārtraukti uzlabojuši to ar jaunām funkcijām, lai apmierinātu pieaugošās tirgus prasības. No maksimālās noslodzes palielināšanas līdz jaunu siltuma reģenerācijas tehnoloģiju ieviešanai – mēs turpinām uzlabot mūsu VRV sistēmu, lai nodrošinātu visaugstāko komfortu, efektivitāti un ekspluatācijas drošumu.

Pionieri HVAC nozarē

Ielūkojieties VRV vēsturē un uzziniet, kā šī tehnoloģija turpina veidot HVAC-R nozares nākotni.

1982

Jaunas ēras sākums

Daikin izstrādā VRV – pasaulē pirmo Multi-Split tipa gaisa kondicionētāju, kas paredzēts komerciālām ēkām. Pirms VRV izgudrošanas atsevišķu zonu kontrole gaisa kondicionēšanā tika uzskatīta par lielu izaicinājumu. VRV ieviešana būtiski izmainīja prasības pret komerciālām ēkām paredzētiem gaisa kondicionētājiem.

regulējama aukstumaģenta plūsma

1987

VRV ienāk Eiropā

1990

Pielāgojamā āra ierīce

Daikin izstrādā VRV gaisa kondicionētāju ar ūdens dzesēšanu. Šī iekārta ir lieliska alternatīva gadījumos, kad VRV iekārtas ar gaisa dzesēšanu nevar izmantot aukstumaģenta cauruļu garuma dēļ.

Pielāgojamā āra ierīce

1990

Vislabākais komforts

Ar siltuma reģenerācijas tehnoloģiju gaisa kondicionētājs nodrošina apsildi un dzesēšanu vienlaikus, izmantojot tikai vienu āra ierīci. Daikin arī uzlabo savas tehnoloģijas, lai apmierinātu visos pasaules reģionos dzīvojošu cilvēku komforta vajadzības.

1999

Ātrs un vienkāršs nomaiņas process

Daikin izstrādā nomaiņas tehnoloģijas, lai vienkāršotu VRV uzstādīšanas procesu uzņēmumiem. Nomainot tikai pašas iekštelpu un āra ierīces, uzstādītāji var izmantot daudzus no esošajiem komponentiem, piemēram, caurules.

Vēss, spirdzinošs gaiss reģioniem ar ārkārtīgi karstu klimatu

Liekot akcentu uz Vidējiem Austrumiem, Daikin pielāgo VRV sistēmu, lai tā būtu piemērotāka klimatiem, kur temperatūra sasniedz 50°C vai vairāk.

2004

VRV S-series paplašina VRV izstrādājumu klāstu ar mazajam komerciālajam sektoram paredzētām iekārtām

2007

Siltuma nešana reģioniem ar ārkārtīgi aukstu klimatu

Daikin izstrādā augsti efektīvu siltumsūkni VRV gaisa kondicionētājiem. Šī sistēma ir radīta reģioniem, kur temperatūra var nokristies līdz pat - 25°C.

2015

Daikin izlaiž VRV IV i-series – pasaulē pirmo „neredzamo” VRV āra ierīci

Tas, ko Daikin galu galā radīja, bija unikāla pieeja gaisa kondicionēšanai. Šodien, tā ir kļuvusi par vienu no diviem gaisa kondicionēšanas sistēmu veidiem – kanālu vai bezkanālu – pasaulē. Turpinot izplatīt šo jauno standartu visā pasaulē, Daikin vienmēr būs pionieri gaisa kondicionēšanas jomā.

2019

Daikin laiž tirgū VRV IV+

Šī sērija, kas optimizēta sezonas efektivitātei, ir izstrādāta pilnīgā atbilstībā Ekodizaina direktīvas garam.
Sasniedzot augtākos sezonas efektivitātes rādītājus, par ko liecina lielais pārdoto iekštelpu ierīču skaits, šī VRV sērija turpina būt VRV tehnoloģijas galvgalī

2020

VRV 5 S-series

Pilnībā pārkonstruēta ierīce aukstumaģenta R-32
izmantošanai Vienkāršāka lietošana un pielāgojamāka uzstādīšana nekā jebkad!

2022. gada VRV 5 siltuma reģenerācijas iekārta

Speciāli izstrādāta, lai atbalstītu komerciālo ēku dekarbonizāciju.

Uzziniet vairāk par mūsu šībrīža produkcijas klāstu un tehnoloģijām

Atrodiet vairāk informācijas

Vai jums vajadzīga palīdzība?

Atrodiet vairāk informācijas

Vai jums vajadzīga palīdzība?

Atrodiet vairāk informācijas

Vai jums vajadzīga palīdzība?

Vai jums vajadzīga palīdzība?