Skip to main content

Siena drudzi pasliktinošo putekšņu + izplūdes gāzu + PM2.5 vienlaicīga noārdīšana

Tika konstatēts, ka Streamer tehnoloģija noārda ne vien ciedra putekšņus, bet arī izplūdes gāzes (dīzeļa izplūdes gāzu daļiņas) un PM2.5, kas pasliktina siena drudža simptomus, tādējādi būtiski samazinot alerģisko reakciju intensitāti.

Profesors Nobujuki Širasava

Projekta vadītājs
profesors Nobujuki Širasava

Zinātņu un medicīnas doktors
Tohoku Bunka Gakuen universitāte,
Medicīnas zinātņu un labklājības fakultāte,
Rehabilitācijas katedra

Putekšņi + izplūdes gāzes + PM2.5 tiek noārdīti vienlaikus, samazinot alerģiju izraisošo spēju par 92,4 %

Testēšanas organizācija

Demonstrācija veikta Jamagatas Universitātē, projekta vadītājs profesors Širasava, Tohoku Bunka Gakuen Universitāte

Testēšanas metode

Salīdzināšanas eksperiments ar pelēm, kas tika sadalītas 3 grupās. Pelēm tika dotas attiecīgi šādas vielas: (A grupa) alergēns, (B grupa) alergēns + izplūdes gāzes, (C grupa) alergēns + PM2.5, (D grupa) alergēns + izplūdes gāzes + PM2.5, (E grupa) alergēns + izplūdes gāzes + PM2.5 pēc apstarošanas ar Streamer starojumu. Minētās vielas tika dotas pelēm ik pēc 2 nedēļām, un 8 nedēļas vēlāk tika izmērīta IgE antivielu*1 koncentrācija peļu asinīs. Kā alergēnu mēs izmantojām olu albumīnu — vielu, ko parasti izmanto ar imunitāti saistītos eksperimentos, kā alternatīvu putekšņiem.

*1:Kad ķermenī notiek reakcija ar alergēnu, tiek izstrādāta IgE antiviela, kas spēj saistīties tikai ar šo alergēnu, un, kad atkārtoti ievadītais alergēns reaģē ar IgE antivielu, tiek izraisīti dažādi alerģiskie simptomi. Tā kā veselos cilvēkos tā ir atrodama tikai ļoti nelielos daudzumos, to parasti izmanto imunoloģijas testiem.

Putekšņi, izplūdes gāzes un PM2.5 pēc 48 stundu apstarošanas ar Streamer starojumu

Testa rezultātā D grupā, kurā alergēnam tika pievienotas izplūdes gāzes un PM2.5, tika konstatēta 2,36 reizes lielāka alerģiju izraisošā spēja nekā A grupā, kurā bija tikai alergēns. Pastāv spekulācijas, ka vienlaicīga izplūdes gāzu un PM2.5 maisījuma pievienošana pastiprināja imūno reakciju, kas izraisa tādus alerģiskos simptomus kā, piemēram, siena drudzis. Savukārt E grupā, kas 48 stundas tika pakļauta Streamer starojumam, alerģiju izraisošā spēja samazinājās par 92,4 %, salīdzinot ar D grupu.

* Rezultāti tika iegūti tikai Daikin Streamer apstarošanas ierīces demonstrācijas laikā eksperimenta apstākļos.

Siena drudža attīstība

Pie putekšņiem var pielipt palīgvielas, kas pasliktina alerģiskos simptomus un kas var izjaukt iepriekš iegūto līdzsvaru un palielināt siena drudža attīstības risku.

Putekšņu alerģija, ko pasliktina izplūdes gāzes un PM2.5
apputeksnēšana dabā

Atrodiet vairāk informācijas

Vai jums vajadzīga palīdzība?

Atrodiet vairāk informācijas

Vai jums vajadzīga palīdzība?

Atrodiet vairāk informācijas

Vai jums vajadzīga palīdzība?

Vai jums vajadzīga palīdzība?